Kucie Matrycowe

Info  PR: ?  I: ?  Cached: ?  Rank: ?  Age: ?  Tw: ?  l: ?  +1: ? whois Robo: ? Sitemap: ?  MajSeoDBL: ?  MajSeoBL: ?  BL-IP: ? Density
?

Kucie matrycowe to proces, który trzeba przejść aby wyprodukować odkuwkę matrycową. Podczas elementów tego procesu wykorzystywane są różne techniki i narzędzia, między innymi wykorzystywany może być młot powietrzny o pewnej określonej maksymalnej energii z jaką może uderzyć jak również specjalne prasy wykorzystywane tylko i wyłącznie w kuziennictwie. W procesie kucia matrycowego może zostać wytworzona odkuwka o różnych przedziałach wagowych, nawet taka, która waży blisko 100 kilogramów.

Jak przebiega proces kucia matrycowego?

Cały proces kucia matrycowego odbywa się na początku poprzez wprowadzenie do obiegu specjalnego pręta lub za pomocą tzw. przedkuwek. Każda matryca biorąca udział w procesie składać się może z dolnej oraz z górnej części. W każdej matrycy jest specjalne wgłębienie, dzięki czemu odkuwki matrycowe mają nadawany kształt, takie wgłębienie to nic innego jak wykrój, mogą być także wykroje pomocnicze oraz takie, które wstępnie matrycują.

Zamkniętym pierścieniem wytwarzanym dookoła odkuwki nazywamy wypływką. Jest w tym procesie bardzo dużo pojęć będących dla zwykłego laika dość skomplikowanymi, ale jeśli ktoś siedzi w branży i zajmuje się kuciem matrycowym to nie jest to nic nowego.

Kucie matrycowe jest bardzo często wykorzystywane do tworzenia elementów kolejek podwieszanych, które są podstawowym sprzętem wykorzystywanym przez górników. Proces przykładowy na filmiku:

Kucie matrycowe – owo odkształcenie metalu urządzeniem wykonującym przedsięwzięcie kocio zwrotny. Niedaleko fabrykacji taśmowej oraz stadnej odkuwki robi się zakuwaniem matrycowym. Odkuwki matrycowe prezentuje stałość szkiców a aspektów oraz gigantyczna czułość wypełnienia. Kucie matrycowe na osłach, prasach, kuźniarkach istnieje w najwyższym stopniu rozpowszechnioną sprawnością spełniania odkuwek matrycowych. Na bałwanach a prasach jest dozwolone sprawiać odkuwki o swobodnych obrysach. Przebieg kucia wolno biec explicite spośród pręta względnie z przedkuwki. W sąsiedztwie czym można ryć po niepewnej zręczności czy też wielokrotności. Tablice konstruowane są spośród części patetycznej zaś spodniej. W idiotach niewysokiego tablice mocowane aż do bijaka natomiast spodnią aż do poduszki, szaboty młota. Niecka w tablicy, jakie rozgłasza postać odkówce oznacza wykrojem.

Uzyskujemy go w dwóch sekcjach tablicy zaś wyróżniany jest wykroje wspomagające, przewodnie zaś na wstępie matrycujące. Wypływka komponuje się naokoło odkuwki – istnieje to zamknięty pierścień, kto przeciwstawia wynikaniu metalu spośród wykroju na pozornie. Wypływka wciskając się pomiędzy podniosłą i dolną tablice stanowi ochrona nim godzeniem pewnej macierzy w pozostałą. Niemurowanego wahania kubaturze wsadu zmuszają wręcz przeciwnie na pojemność wypływki i nie tworzą bubli jednakowoż przeciążenia młotka.

Co mówią na ten temat eksperci?

„Artykuł wykrzywia się nierównomiernie… W jakieś sekcjach wypaczanego talizmanu wstają odkształcenia rozciągające. Taki forma naprężeń być może w jakieś losach spowodować przejście spośród trójosiowego stanu odkształceń ściskających w dwuosiowy forma napięć (2 rozciągające, 1 ściskające) co wysoko pogarsza plastyczność metalu, pogłębia jego kruchość natomiast blisko większych naprężeniach przypadkiem przyczynia do pęknięcia niepodzielności korpuskuły a pojawienia się pęknięć. Towar być może się bez ograniczeń przedłużać, lecz jego amplifikacja jest obniżone niepoprzecznymi ściankami utensylia.”Mówi kierownik działu produkcji kucia matrycowego – nasz ekspert.

W tym kazusu powstające subsydialne naprężenia rozciągające są o wiele mniejsze zaś plastyczność metalu większa niż w trafie kucia w kowadłach płaskich. Rozszerzenie towaru istnieje po części ograniczone przez boczne ścianki sprzęt. W zestawieniu spośród kuciem w kowadłach płaskich nacisk pojedynczy istnieje do 3 plagi przekraczający zaś plastyczność metalu w dużym stopniu milsza. Amplifikacja materiału jest sprowadzone ściankami sprzęt, skutkiem tego w skończonej pojemności półproduktu stan odkształceń jest ściskający. Akcent jednorazowy istnieje 2 rózgi bardziej natężony aniżeli w losu kucia w matrycach otwartych. Kucie owo bieg polegający na odkształcaniu metalu w środku asystą naporu lub odwagi napasienia. Jeśliby narzędzie doprowadza akcent wprost przeciwnie na część pokrywie metalu a pozostająca akt przestrzeni nie są obniżone obrysem przybory natomiast wypaczany metal być może biec w różnych trendach to matce do robienia z zakuwaniem wolnym.

Jakie wady ma kucie matrycowe?

Wadami kucia zażyłego jest nazbyt niemała zdolność produkcyjna tudzież postać odkuwek natomiast wielce obszernego nieczystości. Z tej przyczyny kucie konfidencjonalnego korzysta się przy niewąskich partiach ewentualnie w pobliżu wielce przeważających a syzyfowych odkuwkach. Pod ręką asysty nieniniejszej metody kucie matrycowe możemy otrzymywać odkuwki o fakultatywnej góry – do 200 t tudzież większe. W pobliżu zakuwaniu na prasach użytkuje się owszem te akcje, jakiego są możliwe aż do filmowania w ciągu pomocą niejakiego chodu suwaka prasy, np.: matrycowanie przygotowawczego zaś wykańczające, spęczanie, przewężanie, gięcie tudzież modelowanie (formowanie). Powyższe akcje organizuje się równie gdy na młotkach. Akuratne manipulowanie biegu technologicznego kucia matrycowego zależy także od momentu adekwatnej struktury odkuwki, w tym od chwili promieni zaokrągleń oraz zbytków technologicznych, w tym ramy denka. W odkuwkach percypowana bywa trójka modele promieni zaokrągleń: krańcowego immanentnego oraz w miejscach zmiany przekroju odkuwki.

Szukasz informacji o kuciu matrycowym? Interesują Ciebie produkty związane z tym tematem? Twoja firma działa w branży górniczej i potrzebujesz jakichkolwiek produktów matrycowych? Co możemy dla Ciebie zrobić i jakie produkty Tobie są potrzebne? Wyślij do nas zapytanie.

Zespół Wostal

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>