Wypalarka Plazmowa

Nasza firma oferuje w sprzedaży wypalarki plazmowe najnowszej generacji, które sprawdzają się przy każdego rodzaju pracy z dużymi arkuszami blach. Produkujemy również takie maszyny, nasi kliencie są nie tylko z Polski, kupują u nas także zagraniczne firmy, które wiedzą gdzie kupić można najlepszy jakościowo sprzęt i zaufali nam już kolejny rok. Cały proces produkcji jak również sprzedaży wypalarek towarzyszy nam już od przeszło 20 lat!

Do czego służy wypalarka plazmowa?

wypalanie plazmą w metalu
Tak właśnie wygląda plazma w trakcie pracy. Na tym obrazku wycinane są niezwykle szczegółowe i skomplikowane elementy.

Niektórzy może nie słyszeli o czymś takim zatem na początku wypadałoby przybliżyć nieco informacji na temat tego urządzenia, które do najtańszych nie zależy.

Za pomocą wypalarek plazmowych różnego typu możemy wycinać dowolne elementy prosto z dużego arkusza blachy. To w pełni mobilne urządzenie, nie wymagające w jakikolwiek sposób mocowania do podłoża na sztywno. Dzięki czemu zyskujemy więcej czasu ponieważ nie trzeba takiej maszyny długo montować. Takie narzędzie pracy może być ustawione w dowolnym miejscu jakiegoś dużego magazynu czy hali, nie trzeba inwestować dodatkowych pieniędzy w budowę dodatkowych fundamentów.

Z arkusza dowolnej blachy możemy wycinać i kształtować za pomocą tej maszyny dowolny element. Dzięki temu, że przeważnie taka maszyna posiada profesjonalny układ jezdny a dodatkowo niewielka masa wypalarki powoduje, że jest to maszyna doskonałej jakości i działa ona w sposób naprawdę błyskawiczny.

Za pomocą wypalarki plazmowej można dokonywać cięć zautomatyzowanych lub ręcznych, dzięki temu, że obecnie sprzęt ten wyposażany bywa w cyfrowe sterowniki to można wycinać za ich pomocą naprawdę rozmaite i wymyślne kształty.

Gdzie najczęściej stosuje się wypalarki plazmowe?

Przede wszystkim we wszelkiego rodzaju przemyśle ciężkim, między innymi na stoczniach w dużych maszynowniach oraz także w energetyce. Maszyny te posiadają z reguły bardzo dobrą precyzję, a także posiadają zdolność eliminacji różnego rodzaju błędów powstałych w trakcie wypalania, a to wszystko dzięki amerykańskim producentom, którzy wymyślili tak sprytny i niezawodny system produkcyjny.

Dużą zaletą wypalarek plazmowych jest ich niezwykła łatwość programowania, szczególnie przydaje sie to przy wycinaniu bardzo prostych kształtów, w takich wypadkach wykorzystywany bywa manualny system programowania. Kiedy chcemy wyciąć coś bardziej skomplikowanego wówczas konieczne będzie skorzystanie z automatycznego systemu do programowania. Do każdej nowo produkowanej wypalarki plazmowej obecnie dodaje się zawsze oryginalne oprogramowanie, dzięki czemu praca z taką maszyną należy do znacznie prostszych i nie trzeba znać obcych języków bo oprogramowanie jest całkowicie w języku polskim.

Z przodu nowych wypalarek plazmowych zawsze zainstalowany bywa specjalny wyświetlacz, na którym bardzo dobrze widać jej pracę, to w jaki sposób porusza się palnik i jak wycinany jest zaprogramowany wcześniej przez nas wzór.

Niektóre wypalarki posiadają specjalne regulatory wysokości, dzięki czemu możliwa będzie precyzyjna regulacja wysokości z jakiej wypuszczana jest plazma z palnika. Dzięki temu mamy pewność iż w trakcie wycinania (szczególnie tych bardziej skomplikowanych kształtów) palnik z plazmą jest na odpowiedniej wysokości.

Jeśli chodzi o kilka parametrów techniczno/statystycznych to przeciętną wypalarkę plazmową zasila napięcie 230 woltowe i posiada ona niewielki siedmio calowy wyświetlacz lcd. Rozbieżności jeśli chodzi o prędkość cięcia blachy są bardzo duże i wahają się między 50 a 3000 mm/minutę. Jak już wcześniej pisaliśmy wypalarki posiadają bardzo przyjazne interfejsy użytkowania, fajną funkcją jest możliwość zaimportowania z takich programów jak np. AutoCad rysunków. Taki importowany rysunek musi być w formacie tekstowym.
Maszyna może być także odpalona w trybie demo, który to pokaże nam cały cykl pracy, ale nie będzie w tym momencie uruchomiona plazma.

Posiadamy w sprzedaży także wypalarki plazmowe wyposażone w bardzo przydatne osłony przeciw iskrom, są to automatyczne rozwiązania, również takie rzeczy jak system, który zidentyfikuje dla nas materiał do wycięcia, system antykolizyjny oraz ogromny panel dotykowy, który ułatwia użytkowanie – to znajdą Państwo w naszych produktach.

Obecnie posiadane modele wypalarek plazmowych:

Clutter 098 Wostal

wypalarka clutter098 Wostal

Jeśli interesuje Ciebie specyfikacja tego modelu napisz do nas:

Zapytanie o model

Clutter Edge 987 Wostal

Wypalarka plazmowa model Clutter Edge 987 Wostal

Jeśli interesuje Ciebie specyfikacja tego modelu napisz do nas:

Zapytanie o model

Void Clutter 078

Void Clutter 078 - wypalarka plazmowa

Jeśli interesuje Ciebie specyfikacja tego modelu napisz do nas:

Zapytanie o model

Risco Cisc Wostal

wypalarka model Risco Cisc Wostal

Jeśli interesuje Ciebie specyfikacja tego modelu napisz do nas:

Zapytanie o model

Viper Roots 003

wypalarka plazmowa Viper Roots 003

Jeśli interesuje Ciebie specyfikacja tego modelu napisz do nas:

Zapytanie o model

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>